امضای قرارداد اجرای ۳۵ پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی

content_manager
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۱:۳۴
کنفرانس

وزارت احیا و انکشاف دهات روز یکشنبه (۱۴ میزان)، قرارداد تطبیق 35 پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی را برای 9 ولایت کشور با تعدادی از شوراهای انکشافی و شرکت‌های خصوصی به امضا رساند.
پوهندوی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در نشستی که به همین منظور در تالار کنفرانس‌های این وزارت دایر شده بود، گفت: «این پروژه‌ها بیش از 342 میلیون افغانی ارزش داشته و در 9 ولایت کشور، شامل بادغیس، بلخ، کابل، خوست، کنر، لغمان، ننگرهار، پکتیا و پروان تطبیق می‌شود.»
به گفته‌ی جناب کریمی، این پروژه‌ها شامل ساخت دیوارهای استنادی، گبیونی و بولدری، سولر پمپ، کانال‌های آبیاری، سربند و سرک‌های روستایی است که روستاها را به مارکیت‌های فروش وصل می‌کند.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان گفت که در 32 پروژه از مجموع این پروژه‌ها سهم 10 درصدی مردم نیز شریک است، تا مردم در برابر این پروژه‌ها حس مالکیت و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.
جناب کریمی افزود: «شش پروژه از مجموع پروژه‌های یاد شده از سوی کشور ایتالیا و یک پروژه از سوی کشور هند تمویل شده و شش پروژه‌ی دیگر که شامل سیستم سولر پمپ آبرسانی است، برای کوچی ها در نظر گرفته شده است.»
گفتنی است که با تطبیق این پروژه‌ها 83580 روز کاری ایجاد شده و نزدیک به 76 هزار تن از روستا نشین کشور از این پروژه‌ها مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۹ - ۱۴:۳۵
Background image

کار ساخت ۲۶۴۷ باب مکتب در ۱۷ ولایت کشور جریان دارد

​​​​​​​وزارت احیا و انکشاف دهات متعهد است که به سفارش ویژه‌ی رییس جمهور کشور طی دو سال ساختمان ۶۰۰۰ مکتب را در ۳۴ ولایت کشور اعمار کند. این مکاتب دارای صنف‌های درسی، تشناب‌ها، چاه‌های. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۳
Background image

امضای قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی به ارزش مجموعی ۵۳ میلیون افغانی در کاپیسا

قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی شامل کانکریت ریزی ۶.۴ کیلومتر سرک و ساخت شبکه‌های آبرسانی به ارزش مجموعی بیش از ۵۳ میلیون افغانی میان رییس احیا و انکشاف دهات کاپیسا و شوراهای انکشافی مربوطه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۱
Background image

تکمیل کار یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی در خوست

کار تطبیق یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای زمبر ولسوالی صبری ولایت خوست تکمیل شد. این پروژه‌ شامل حفر. . .

BACK TO NEWS