امضای قرارداد اجرای ۳۵ پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی

content_manager
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۱:۳۴
کنفرانس

وزارت احیا و انکشاف دهات روز یکشنبه (۱۴ میزان)، قرارداد تطبیق 35 پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی را برای 9 ولایت کشور با تعدادی از شوراهای انکشافی و شرکت‌های خصوصی به امضا رساند.
پوهندوی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در نشستی که به همین منظور در تالار کنفرانس‌های این وزارت دایر شده بود، گفت: «این پروژه‌ها بیش از 342 میلیون افغانی ارزش داشته و در 9 ولایت کشور، شامل بادغیس، بلخ، کابل، خوست، کنر، لغمان، ننگرهار، پکتیا و پروان تطبیق می‌شود.»
به گفته‌ی جناب کریمی، این پروژه‌ها شامل ساخت دیوارهای استنادی، گبیونی و بولدری، سولر پمپ، کانال‌های آبیاری، سربند و سرک‌های روستایی است که روستاها را به مارکیت‌های فروش وصل می‌کند.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان گفت که در 32 پروژه از مجموع این پروژه‌ها سهم 10 درصدی مردم نیز شریک است، تا مردم در برابر این پروژه‌ها حس مالکیت و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.
جناب کریمی افزود: «شش پروژه از مجموع پروژه‌های یاد شده از سوی کشور ایتالیا و یک پروژه از سوی کشور هند تمویل شده و شش پروژه‌ی دیگر که شامل سیستم سولر پمپ آبرسانی است، برای کوچی ها در نظر گرفته شده است.»
گفتنی است که با تطبیق این پروژه‌ها 83580 روز کاری ایجاد شده و نزدیک به 76 هزار تن از روستا نشین کشور از این پروژه‌ها مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۲:۰
Background image

تکمیل کار ساخت ۴۴۵ متر دیوار محافظتی به ارزش ۱۰ میلیون افغانی در کنر

کار ساخت ۴۵۵ متر دیوار محافظتی به ارزش ۱۰ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای شامکار ولسوالی خاص کنر ولایت کنر تکمیل و به بهره برداری. . .

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۵۸
Background image

امضای قرارداد ساخت ۹۳۰ متر دیوار استنادی به ارزش ۲۰.۵ میلیون افغانی در پکتیکا

قرارداد ساخت ۹۳۰ متر دیوار استنادی به ارزش ۲۰.۵ میلیون افغانی در روستای دهنی ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا میان رییس احیا و انکشاف دهات این ولایت و شورای انکشافی مربوطه به امضا رسید.

این. . .

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۵۵
Background image

آغاز کار ساخت ۱۴ شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۲۴.۴ میلیون افغانی در غور

کار عملی ساخت چهارده شبکه‌ی آبرسانی به ارزش مجموعی ۲۴.۴ میلیون افغانی زیر چتر برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور آغاز شد.

با تکمیل. . .

BACK TO NEWS