زندگی‌نامه‌ معینان وزارت

زندگی‌نامه‌ی معین برنامه‌های وزارت

 Popal habibi

پوپل حبیبی، معین برنامه‌های وزارت احیا و انکشاف دهات در سال ۱۹۷۷ میلادی در ولایت ننگرهار چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در همان جا به اکمال رساند.

 

جناب حبیبی به منظور آبادی کشور و رفاه هموطنان، تجربه‌ی بیش از 15 سال کار تخنیکی و مسلکی با دولت افغانستان، انجوها و سازمان های بین المللی دارد. وی مدرک ماستری خود را در بخش توسعه جامعه از دانشگاه « Future Generation» امریکا گرفته و ماستری دومش را نیز در بخش اداره و تجارت عمومی از دانشگاه «Preston» پاکستان به دست آورده است. جناب پوپل همچنان از دانشگاه ننگرهار سند طب معالجوی دارد.

پوپل حبیبی پیش از انتصاب به عنوان معین برنامه‌های وزارت احیا و انکشاف دهات، به عنوان مشاور فنی هیأت مذاکرات صلح دولت افغانستان، رییس اجرایی کمیسیون مشترک توافقنامه صلح، رییس عملیاتی در شورای عالی صلح و سرپرست دارالانشای این شورا کار کرده است.

معین برنامه‌های وزارت احیا و انکشاف دهات همچنان وظایف مسلکی، تخنیکی و مدیریتی را در نهاد‌های بین‌المللی بر عهده داشته است که از جمله می‌توان به وظایفی چون مسئول بودجه افغانستان در انستیتوت صلح ایالات متحده، مسئول پلان، نظارت و ارزیابی در موسسه‌ی GIZ و مسئول نظارت در موسسه‌ی IRC اشاره کرد.

علاوه بر این، آقای حبیبی در جلسات آموزشی متعددی در زمینه مدیریت پروژه، رهبری، توسعه‌ و روابط عامه در کشور‌های امریکا، تایلند، هالند و پاکستان اشتراک کرده است.