امضای قرارداد 10 پروژه انکشافی به ارزش بیش از ۳۱۲ میلیون افغانی

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۱:۱۰
انسجام ساحوی

وزارت احیا و انکشاف دهات قرارداد ده پروژه‌ی انکشافی را روز سه شنبه (28 جوزا) با شوراهای انکشافی هفت ولایت کشور به امضا رساند. این پروژه‌ها که ارزش مجموعی شان بیش از 312 میلیون افغانی می‌شود، شامل تحکیم سواحل دریای کنر و تطبیق پروژه‌های آبیاری و آب رسانی می‌شود.
پوهنمل مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در مراسمی که به همین منظور دایر شده بود گفت‌ که این پروژه‌ها در ولایات کنر، کاپیسا، لوگر، خوست، جوزجان، کندهار و زابل تطبیق خواهد شد و شوراهای انکشافی مسئول تطبیق این پروژه‌ها اند. آقای کریمی افزود: «یکی از مهم ترین پروژه‌ها، پروژه‌ی تحکیم سواحل دریای کنر است. از آن جا که آبخیزی‌های سالانه همواره خسارت مالی زیادی را به مردم ما در این ولایت وارد می‌کند، وزارت احیا و انکشاف دهات تحکیم سواحل دریای کنر را جز اولویت‌های کار خود قرار داده است.»
به گفته‌ی وزیر احیا و انکشاف دهات، طول دیوار استنادی‌ای که در اطراف دریای کنر ساخته می‌شود، 40 کیلومتر بوده و هزینه‌ی آن نزدیک به یک میلیارد و یک صد میلیون افغانی می‌شود. آقای کریمی گفت: «امروز از مجموع 40 کیلومتر این دیوار استنادی، قرارداد 10 کیلومتر آن به ارزش بیش از 290 میلیون افغانی با شوراهای انکشافی منطقه به امضا رسیده و باقی 30 کیلومتر دیگر آن که پروسه‌ی پروژه سازی‌اش در جریان است، سال آینده ساخته خواهد شد.»
آقای کریمی همچنان گفت که با تطبیق این پروژه 85 هزار روز کاری ایجاد شده و حدود 60 هزار تن از باشندگان محل از آن مستفید خواهند شد.
وزیر احیا و انکشاف دهات افزود: «با پیگیری توجه خاص رییس جمهور در مورد مشکلات و کمبودهای کوچی‌های افغانستان، وزارت احیا و انکشاف دهات امروز قرارداد  9 پروژه انکشافی را برای بهبود وضعیت معیشتی کوچی‌های افغانستان به امضا می‌رساند.» او همچنان گفت: «این پروژه‌ها که شامل 5 پروژه کانال‌های آبیاری و 4 پروژه سیستم‌های سولر پمپ می‌باشد با هزینه بیش از 21 میلیون افغانی در شش ولایت (خوست، کاپیسا، لوگر، جوزجان، کندهار و زابل) تطبیق می‌شود.»
به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات، با تطبیق این پروژه‌ها، 10730 روز کاری ایجاد شده و نزیک به 31 هزار تن از این پروژه‌ها مستفید می‌شوند.
گفتنی است که جنگ های چهل ساله و خشک سالی‌های پیهم، زیان‌های هنگفتی به کوچی‌های افغانستان وارد کرده و بخش عمده‌ای از مواشی آنان را از بین برده است که این خود ضربه شدیدی به اقتصاد روستایی در افغانستان است. حالا دولت افغانستان و به خصوص وزارت احیا و انکشاف دهات آستین کمک به کوچی‌ها را بالا زده است و تلاش می‌کند تا با تطبیق پروژه‌های انکشافی متنوع، تغییرات مثبت را در زندگی آنان به وجود بیاورد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۳
Background image

امضای قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی به ارزش مجموعی ۵۳ میلیون افغانی در کاپیسا

قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی شامل کانکریت ریزی ۶.۴ کیلومتر سرک و ساخت شبکه‌های آبرسانی به ارزش مجموعی بیش از ۵۳ میلیون افغانی میان رییس احیا و انکشاف دهات کاپیسا و شوراهای انکشافی مربوطه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۱
Background image

تکمیل کار یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی در خوست

کار تطبیق یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای زمبر ولسوالی صبری ولایت خوست تکمیل شد. این پروژه‌ شامل حفر. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۰:۱۵
Background image

تکمیل کار یک شبکه آب آشامیدنی به ارزش ۶۳۵ هزار افغانی در کندهار

کار ساخت یک شبکه آب آشامیدنی صحی با ذخیره‌ای به ظرفیت ده هزار لیتر و یک حلقه چاه به ارزش مجموعی ۶۳۵ هزار افغانی از سوی برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای. . .

BACK TO NEWS