تکمیل کار ساخت سه پروژه‌ی انکشافی به ارزش نزدیک به ۹۰ میلیون افغانی در غور

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۳۳
غور

کار تطبیق سه پروژه‌ی انکشافی به ارزش نزدیک به ۹۰ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی‌های پسابند و لعل و سرجنگل ولایت غور تکمیل و به بهره برداری سپرده شد.
این پروژه‌ها شامل احداث ۱۱.۵  کیلومتر سرک به عرض ۶ متر و ساختمان‌های مسیر آن، اعمار ۴۷۰ مترکانال آبیاری زراعتی و ساخت ۲۶۰ متر دیوار محافظوی می‌شود که با تطبیق آن‌ها ۳۰۰ جریب زمین زراعتی تحت پوشش آبیاری قرار گرفته و بازار قزل از خطرات سیلاب‌های موسومی مصون شده است.
همچنان سرک یاد شده که از منطقه بند نوشور قریه آب توگک شروع و به دهن روف ولسوالی پسابند ختم می‌شود، ولسوالی گتی ولایت دایکندی، ولسوالی میش ولایت هلمند و ده‌ها روستا را به مرکز ولسوالی پسابند وصل می کند.
گفتنی‌ست که با تطبیق این پروژه‌ها ۷۴۵۵ روز کاری ایجاد شده و ۱۶۰۰ خانواده از مزیای آن‌ها مستفید شده اند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۹ - ۱۴:۳۵
Background image

کار ساخت ۲۶۴۷ باب مکتب در ۱۷ ولایت کشور جریان دارد

​​​​​​​وزارت احیا و انکشاف دهات متعهد است که به سفارش ویژه‌ی رییس جمهور کشور طی دو سال ساختمان ۶۰۰۰ مکتب را در ۳۴ ولایت کشور اعمار کند. این مکاتب دارای صنف‌های درسی، تشناب‌ها، چاه‌های. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۳
Background image

امضای قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی به ارزش مجموعی ۵۳ میلیون افغانی در کاپیسا

قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی شامل کانکریت ریزی ۶.۴ کیلومتر سرک و ساخت شبکه‌های آبرسانی به ارزش مجموعی بیش از ۵۳ میلیون افغانی میان رییس احیا و انکشاف دهات کاپیسا و شوراهای انکشافی مربوطه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۱
Background image

تکمیل کار یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی در خوست

کار تطبیق یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای زمبر ولسوالی صبری ولایت خوست تکمیل شد. این پروژه‌ شامل حفر. . .

BACK TO NEWS