سنگ تهداب سه کانال بزرگ آب در ولایت کندهار گذاشته شد

noor_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۲۱:۲۱
1

سنگ تهداب سه کانال بزرگ آب به ارزش 11 میلیون افغانی از بودیجه وزارت احیا و انکشاف دهات در مربوطات ولسوالی ارغنداب ولایت کندهار توسط محترم الحاج ملا محمد یونس آخند زاده سرپرست وزارت احیا وانکشاف دهات گذاشته شد.

در مراسم افتتاح این پروژه  ها سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات ،رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت کندهار، بزرگان و متنفذین ولسوالی ارغنداب اشتراک نموده  بودند .

با آمدن امارت اسلامی در ولایت کندهار و ولسوالی های آن کار بازسازی و تطبیق پروژه های انکشافی به شدت روان است با ساخت این کانال ها زمین های زراعتی ولسوالی ارغنداب و اطراف آن از خطر سیلاب ها و باران های موسمی محفوظ گردیده و این کانال ها هفت صد جریب زمین را آبیاری خواهد نمود .

الحاج ملا محمد یونس آخندزاده  وزیر احیا و انکشاف دهات ضمن بازدید از پروژه های انکشافی ولسوالی ارغنداب گفت : وزارت احیا و انکشاف دهات پلان دارد تا پروژه های بنیادی انکشافی را به نفع مردم درسطح ولایت کندهار و دیگر ولایات تطبیق نماید.

ملا عبدالجبارحکمت رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت کندهار با ابراز خوشنودی از تطبیق  پروژه کانال در ولسوالی ارغنداب تعهد نمود که ریاست احیا و انکشاف دهات این ولایت تحت رهبری مقام محترم وزارت سعی و تلاش می ورزد تا پروژه های بیشتر انکشافی را مطابق ضرورت در سطح ولایت کندهارتطبیق نماید تا سهولت های لازم برای روستائیان آنجا فراهم گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۷
Background image

تکمیل و بهره برداری یک شبکه آب آشامیدنی در مربوطات ولایت ننگرهار

یک شبکه آب آشامیدنی صحی در مربوطات قریه مندرخیل ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار توسط مولوی قسمت الله مبارز رئيس احیأ و انکشاف دهات ولایت ننگرهار به بهره برداری سپرده شد.

به گفته مولوی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۸ - ۱۳:۳۹
Background image

افتتاح دو پروژه انکشافی در مربوطات ولسوالی خاکجبار ولایت کابل

کار دو پروژه انکشافی در مربوطات شورا های زندان و گل قلعه ولسوالی خاکجبار ولایت کابل از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به کمک مالی موسسه اکتد زیر چتر و نظارت رياست احیا و انکشاف دهات ولایت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۶ - ۱۲:۵۰
Background image

آقای نیکولاست رئیس عمومی دفتر مشاوره سازمان ملل متحد UNOPS در راس یک هیئت با محترم الحاج ملا محمد یونس آخندزاده سرپرست وزارت احیا وانکشاف دهات در دفتر کار شان ملاقات و دیدار نمود

آقای نیکولاست گفت : ما 76500 پروژه را در 26 ولایت و 70 ولسوالی افغانستان تطبیق نموده ایم و خاطر نشان ساخت که تخصیصی را که برای پروژه ها در نظر گرفته شده است صرف در همان پروژه ها به مصرف. . .

BACK TO NEWS