جریان کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۶۲۶ میلیون افغانی در پروان

content_manager
دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۲:۴۳
پروان

کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۶۲۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت بازسازی و انکشاف دهات در ولایت پروان جریان دارد و قرار است تا ختم سال جاری خورشیدی به بهره برداری سپرده شود.

از طریق این شبکه که از بودجه ملی تمویل می‌شود، آب چشمه‌های طبیعی منطقه‌ی کوک لامی سالنگ توسط لوله‌های پولی ایتیلین ۵۰۰ ملی متری و ۳۲ هزار متر پایپ به شهر چاریکار رسانیده خواهد شد.

همچنان شبکه‌ی مذکور دارای ۴ فشار شکن، ۳۲ دستگاه تصفیه‌ی هوا، ۴ دستگاه پاک کننده‌ی گرد و غبار، یک کنترولر، ۵ وال توزیع آب و یک ذخیره‌ی آب با ظرفیت ۲.۵ میلیون لیتر در چاریکار می‌باشد.

به اساس حکم رییس جمهور کشور، پایپ‌های استفاده شده در این شبکه از تولیدات داخلی است و از این رو ساخت شبکه‌ی مذکور ضمن تهیه‌ی آب آشامیدنی برای باشندگان محل، در رشد سکتور خصوصی نیز نقش دارد.

در جریان تطبیق پروژه‌ی مذکور ۶۵ هزار روز کاری ایجاد شده و پس از تکمیل شدن آن، ۱۲۰ هزار باشنده‌ی شهر چاریکار و اطراف آن به آب آشامیدنی صحی دسترسی خواهند یافت.

گفتنی است که این شبکه ظرفیت تهیه‌ی ۱۶۲ لیتر آب آشامیدنی را در یک ثانیه دارد و با ساخت آن، هر یک از باشندگان منطقه روزانه به ۵۰ لیتر آب پاک دسترسی خواهند داشت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۵:۴۰
Background image

وزارت احیا و انکشاف دهات دو پروژه بزرگ محیط زیستی را تطبیق خواهد کرد

پوهندوی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در دفتر کارش با شاه زمان میوندی، رییس اداره مستقل حفاظت از محیط زیست و معاون دفتر (UNDP) در افغانستان به منظور بحث روی همکاری‌های این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۵:۲
Background image

جریان کار یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۲ میلیون افغانی در میدان وردگ

کار تطبیق یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۲ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در منطقه بسراق احمدزی میدان شهر، مرکز ولایت میدان وردگ ۴۰ درصد پیش رفته. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۳:۲۳
Background image

آغاز کار ساخت ۸ کيلومتر سرک به ارزش ۳.۳ ميليون افغاني در لغمان

کار ساخت ۸ کيلومتر سرک به ارزش ۳.۳ ميليون افغاني از سوي برنامه ملي راه سازي وزارت احيا و انکشاف دهات در منطقه تگ ولسوالي الينگار ولايت لغمان آغاز شد. ​​​​​​​ با ساخت اين سرک مشکلات. . .

BACK TO NEWS