جریان کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۶۲۶ میلیون افغانی در پروان

content_manager
دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۲:۴۳
پروان

کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۶۲۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت بازسازی و انکشاف دهات در ولایت پروان جریان دارد و قرار است تا ختم سال جاری خورشیدی به بهره برداری سپرده شود.

از طریق این شبکه که از بودجه ملی تمویل می‌شود، آب چشمه‌های طبیعی منطقه‌ی کوک لامی سالنگ توسط لوله‌های پولی ایتیلین ۵۰۰ ملی متری و ۳۲ هزار متر پایپ به شهر چاریکار رسانیده خواهد شد.

همچنان شبکه‌ی مذکور دارای ۴ فشار شکن، ۳۲ دستگاه تصفیه‌ی هوا، ۴ دستگاه پاک کننده‌ی گرد و غبار، یک کنترولر، ۵ وال توزیع آب و یک ذخیره‌ی آب با ظرفیت ۲.۵ میلیون لیتر در چاریکار می‌باشد.

به اساس حکم رییس جمهور کشور، پایپ‌های استفاده شده در این شبکه از تولیدات داخلی است و از این رو ساخت شبکه‌ی مذکور ضمن تهیه‌ی آب آشامیدنی برای باشندگان محل، در رشد سکتور خصوصی نیز نقش دارد.

در جریان تطبیق پروژه‌ی مذکور ۶۵ هزار روز کاری ایجاد شده و پس از تکمیل شدن آن، ۱۲۰ هزار باشنده‌ی شهر چاریکار و اطراف آن به آب آشامیدنی صحی دسترسی خواهند یافت.

گفتنی است که این شبکه ظرفیت تهیه‌ی ۱۶۲ لیتر آب آشامیدنی را در یک ثانیه دارد و با ساخت آن، هر یک از باشندگان منطقه روزانه به ۵۰ لیتر آب پاک دسترسی خواهند داشت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۴:۳۶
Background image

تکمیل کار چهار پروژه‌ی آبرسانی و حفظ‌الصحه به ارزش ۵.۵ میلیون افغانی در غور

کار ساخت چهار پروژه‌ی آبرسانی و حفظ‌الصحه به ارزش ۵.۵ میلیون افغانی از سوی برنامه ملی آبرسانی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستا‌های شابیدک سفلا، چپری سفلا، جنگلک، اسپی بز، دورنیه‌ئی،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۴:۳۰
Background image

آغاز کار تطبیق ۳۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش ۴۸ میلیون افغانی در پکتیا

کار تطبیق ۳۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش بیش از ۴۸ میلیون افغانی از سوی برنامه ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی احمد آباد ولایت پکتیا آغاز شد. این پروژه‌ها در جریان سال. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۰:۵۲
Background image

افتتاح کار پروژه‌ی تحکیم سواحل دریای کنر به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی توسط وزیر احیا و انکشاف دهات

کار ساخت دیوار استنادی اطراف دریای کنر طی مراسمی با حضورداشت مشاور ارشد رییس جمهور در بخش زیربنا‌ها و پوهنمل مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات به گونه‌ی رسمی آغاز شد. پوهنمل. . .

BACK TO NEWS