امضای قرارداد اجرای ۳۵ پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی

content_manager
یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۱:۳۴
کنفرانس

وزارت احیا و انکشاف دهات روز یکشنبه (۱۴ میزان)، قرارداد تطبیق 35 پروژه انکشافی به ارزش ۳۴۲ میلیون افغانی را برای 9 ولایت کشور با تعدادی از شوراهای انکشافی و شرکت‌های خصوصی به امضا رساند.
پوهندوی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در نشستی که به همین منظور در تالار کنفرانس‌های این وزارت دایر شده بود، گفت: «این پروژه‌ها بیش از 342 میلیون افغانی ارزش داشته و در 9 ولایت کشور، شامل بادغیس، بلخ، کابل، خوست، کنر، لغمان، ننگرهار، پکتیا و پروان تطبیق می‌شود.»
به گفته‌ی جناب کریمی، این پروژه‌ها شامل ساخت دیوارهای استنادی، گبیونی و بولدری، سولر پمپ، کانال‌های آبیاری، سربند و سرک‌های روستایی است که روستاها را به مارکیت‌های فروش وصل می‌کند.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان گفت که در 32 پروژه از مجموع این پروژه‌ها سهم 10 درصدی مردم نیز شریک است، تا مردم در برابر این پروژه‌ها حس مالکیت و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.
جناب کریمی افزود: «شش پروژه از مجموع پروژه‌های یاد شده از سوی کشور ایتالیا و یک پروژه از سوی کشور هند تمویل شده و شش پروژه‌ی دیگر که شامل سیستم سولر پمپ آبرسانی است، برای کوچی ها در نظر گرفته شده است.»
گفتنی است که با تطبیق این پروژه‌ها 83580 روز کاری ایجاد شده و نزدیک به 76 هزار تن از روستا نشین کشور از این پروژه‌ها مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۲:۰
Background image

امضای قرارداد ۲۵۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش بیش از ۷۲۳ میلیون افغانی برای ۲۹ ولایت

پوهندوی مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات، روز چهار شنبه (۱۸ سرطان) قرارداد ۲۵۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش بیش از ۷۲۳ میلیون افغانی را با شوراهای انکشافی مربوطه به امضا رساند.
جنا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۳۳
Background image

آغاز سروی تخنیکی اعمار ۳۵ کیلومتر سرک در پنجشیر

کار سروی تخنیکی اعمار ۳۵ کیلومتر سرک آسفالت و کانکریتی در نقاط مختلف ولایت پنجشیر از سوی برنامه‌ی راه‌سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات، از ولسوالی پریان این ولایت آغاز شده است.

ای. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۳۱
Background image

جریان کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۵.۶ میلیون افغانی در ننگرهار

کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۵.۶ میلیون افغانی از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات زیر چتر موسسه‌ی کوار و به حمایت مالی اداره جهانی یونیسف در ننگرهار ۹۵ درصد پیش رفته است.

این شبکه‌. . .

BACK TO NEWS