افتتاح کار پروژه‌ی تحکیم سواحل دریای کنر به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی توسط وزیر احیا و انکشاف دهات

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۰:۵۲
سفر کنر

کار ساخت دیوار استنادی اطراف دریای کنر طی مراسمی با حضورداشت مشاور ارشد رییس جمهور در بخش زیربنا‌ها و پوهنمل مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات به گونه‌ی رسمی آغاز شد.
پوهنمل مجیب‌الرحمن کریمی در این مراسم گفت: «این دیوار ۴۰ کیلومتر طول و بیش از یک میلیارد افغانی هزینه دارد و با ساخت آن ۳۶۰۰ هکتار زمین به ارزش ۲۷ میلیارد افغانی که در اثر آبخیزی‌های دریای کنر تخریب شده بودند، به زمین‌های زراعتی تبدیل خواهند شد
وزیر احیا و انکشاف دهات می‌گوید که در جریان کار این پروژه، ۸۵ هزار روز کاری ایجاد شده و ۶۰ هزار تن از باشندگان محل از آن مستفید خواهند شد. او همچنان گفت که قرار است کار این پروژه طی دو سال تکمیل شود.
گفتنی‌ست که از مجموع ۴۰ کیلومتر این دیوار، ۲۰ کیلومتر آن امسال و باقی آن سال آینده ساخته خواهد شد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۳
Background image

امضای قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی به ارزش مجموعی ۵۳ میلیون افغانی در کاپیسا

قرارداد ۸ پروژه‌ی انکشافی شامل کانکریت ریزی ۶.۴ کیلومتر سرک و ساخت شبکه‌های آبرسانی به ارزش مجموعی بیش از ۵۳ میلیون افغانی میان رییس احیا و انکشاف دهات کاپیسا و شوراهای انکشافی مربوطه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۴:۱۱
Background image

تکمیل کار یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی در خوست

کار تطبیق یک پروژه‌ی کاریز به ارزش ۱۲.۶ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای زمبر ولسوالی صبری ولایت خوست تکمیل شد. این پروژه‌ شامل حفر. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۸ - ۱۰:۱۵
Background image

تکمیل کار یک شبکه آب آشامیدنی به ارزش ۶۳۵ هزار افغانی در کندهار

کار ساخت یک شبکه آب آشامیدنی صحی با ذخیره‌ای به ظرفیت ده هزار لیتر و یک حلقه چاه به ارزش مجموعی ۶۳۵ هزار افغانی از سوی برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای. . .

BACK TO NEWS