افتتاح کار پروژه‌ی تحکیم سواحل دریای کنر به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی توسط وزیر احیا و انکشاف دهات

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۰:۵۲
سفر کنر

کار ساخت دیوار استنادی اطراف دریای کنر طی مراسمی با حضورداشت مشاور ارشد رییس جمهور در بخش زیربنا‌ها و پوهنمل مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات به گونه‌ی رسمی آغاز شد.
پوهنمل مجیب‌الرحمن کریمی در این مراسم گفت: «این دیوار ۴۰ کیلومتر طول و بیش از یک میلیارد افغانی هزینه دارد و با ساخت آن ۳۶۰۰ هکتار زمین به ارزش ۲۷ میلیارد افغانی که در اثر آبخیزی‌های دریای کنر تخریب شده بودند، به زمین‌های زراعتی تبدیل خواهند شد
وزیر احیا و انکشاف دهات می‌گوید که در جریان کار این پروژه، ۸۵ هزار روز کاری ایجاد شده و ۶۰ هزار تن از باشندگان محل از آن مستفید خواهند شد. او همچنان گفت که قرار است کار این پروژه طی دو سال تکمیل شود.
گفتنی‌ست که از مجموع ۴۰ کیلومتر این دیوار، ۲۰ کیلومتر آن امسال و باقی آن سال آینده ساخته خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۰:۵۰
Background image

آغاز کار ساخت ۳.۸۶ کیلومتر سرک به ارزش ۱۰ میلیون افغانی در تخار

کار ساخت ۳.۸۶ کیلومتر سرک به ارزش بیش از ۱۰ میلیون افغانی از سوی برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای ده باش تالقان، مرکز ولایت تخار آغاز شد. در این پروژه ساخت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۰:۴۷
Background image

آغاز کار ساخت یک کانال آب به ارزش ۸.۵ میلیون افغانی در کاپیسا

کار اعمار ۲.۴۹۲ کیلومتر کانال آب به ارزش ۸.۵ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای دشت ارچی نو آباد مربوط مرکز ولایت کاپیسا آغاز شد. ​​​​​. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۵:۱۰
Background image

تهیه‌ی آب آشامیدنی صحی برای ۱۶۲ خانواده در کابل

کار ساخت دو پروژه‌ی آبرسانی به ارزش بیش از ۳ میلیون افغانی از سوی برنامه ملی آبرسانی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستاهای گل‌داد خیل و حکیم خیل ولسوالی شکردره و روستای خواجه حسن ولسوالی. . .

BACK TO NEWS