تکمیل کار یک باب مکتب و جریان کار ۶ مکتب دیگر در پنج ولایت کشور طی یک هفته‌ی گذشته‌

Ehsan_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۱۲:۳۷
مکتبها

کار ساخت یک باب مکتب زیر چتر پروژه‌ی اقرای برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی قرغان ولایت فاریاب که زمینه‌ی آموزش و پرورش دانش‌آموزارن ۴۰۰ خانواده را در محیط مناسب درسی فراهم می‌کند، تکمیل شده و کار شش مکتب دیگر در چهار ولایت کشور جریان دارد.
این مکاتب که در ولسوالی‌ دشت ارچی کندز، ولسوالی زنده جان هرات، ولسوالی‌چپرهار ننگرهار و ولسوالی تنی ولایت خوست ساخته می‌شوند دارای ۱۲، ۱۰، ۸ یا ۶ صنف درسی، تشناب و چاه‌های آب آشامیدنی می‌باشند.
در جریان کار این پروژه‌ها هزاران روز کاری ایجاد شده و با تکمیل کار مکاتب در حال اعمار، برای بیش از ۴۲۰۰ دانش آموزان زمینه‌ی فراگیری علم و دانش در فضای سالم و مناسب درسی فراهم خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۰:۳۹
Background image

تکمیل کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی سولری به ارزش ۱۷ میلیون افغانی در پکتیا

کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی سولری به ارزش ۱۷ میلیون افغانی از سوی برنامه آبرسانی و حفظ الصحه روستایی، وزارت احیا و انکشاف و به کمک مالی یونیسف در روستای اندوام ولسوالی میرزکه‌ی ولایت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۰:۳۱
Background image

یونیسف در سال ۱۳۹۹ خورشیدی حدود ۱۰ میلیون دالر را برای تهیه‌ی آب آشامیدنی در روستاهای افغانستان کمک می‌کند

پوهندی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات قبل از ظهر روز سه شنبه (۱ دلو) در دفتر کارش با داکتر ابوبکر کامپو، رییس جدید اداره جهانی یونیسف برای افغانستان دیدار کرد. در آغاز. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۱
Background image

تکميل کار ساخت يک شبکه آبرساني سولري به ارزش ۴.۹ ميليون افغاني در کنر

کار ساخت يک شبکه‌ي آبرساني سولري به ارزش ۴.۹ ميليون افغاني از سوي برنامه‌ي ملي آبرساني وزارت احيا و انکشاف دهات به کمک مالي اداره جهاني يونيسف در روستاي سويرداک ولسوالي اسمار ولايت کنر. . .

BACK TO NEWS