به بهره برداری سپرده شدن ۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش نزدیک به ۸۱۴ میلیون افغانی از سوی وزیر احیا و انکشاف دهات در بدخشان

Ehsan_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۱۰:۲۵
بدخشان

پوهندوی مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در سفری به ولایت بدخشان ۹ پروژه‌ی ترانسپورتی به ارزش نزدیک به ۸۱۴ میلیون افغانی را به بهره برداری سپرد.
جناب کریمی در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود گفت: «از ۹ پروژه‌ی ترانسپورتی‌ای که امروز به بهره برداری سپرده می‌شود، ۴۵ هزار تن مستفید شده و مشکلات ترانسپورتی شش هزار خانواده نیز با اعمار سرک پامیر کوچک حل می‌شود. در جریان کار این پروژه‌ها ۴۰ هزار روز کاری ایجاد شده است
وزیر احیا و انکشاف دهات افزود که این پروژه‌ها شامل ساخت ۲۱ کیلومتر سرک و ده متر پل در روستای منجی و ۱۴ کیلومتر سرک دیگر در روستای آب بالای ولسوالی درایم، اعمار ۱۵ کیلومتر سرک در روستای دره نویچی و ۱۴۰ متر پل آهن کانکریتی در روستای نایب‌های ولسوالی کشم، آسفالت ۶ کیلومتر سرک و ۲۱ متر پل گادری در فیض آباد، ساخت ۴۴ متر پل آهن کانکریتی و ۰.۲۵۰ کیلومتر سرک اتصالی در ولسوالی تشکان و اعمار ۲۰ کیلومتر سرک سرحد بروغیل الی پامیر خرد و ۳۹.۵ کیلومتر سرک دیگر در واخان، می‌شود.
به گفته‌ی جناب کریمی، این وزارت توانسته است در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۲۵ پروژه در بخش‌های تهیه‌ی آب آشامیدنی، ترانسپورت، آبیاری و لیتاکا به ارزش ۶۴۰ میلیون افغانی را تطبیق کند. در جریان کار این پروژه‌ها ۱۲۶ هزار روز کاری ایجاد شده و ۱۵۱ هزار تن از آن‌ها مستفید می‌شوند.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان گفت که کار ۱۵۷ پروژه‌ی دیگر به ارزش ۹۸۳ میلیون افغانی در بخش‌های آبرسانی، آبیاری، اقتصاد، ترانسپورت و انرژی در بدخشان جریان داشته و ۱۴۲ پروژه‌ی جدید به ارزش ۸۰۰ میلیون افغانی پلان شده است که حدود ۲۰۰ هزار تن از آن‌ها مستفید خواهند شد.
گفتنی است که برنامه‌ی لیتاکای وزارت احیا و انکشاف دهات که در مناطق مرزی افغانستان و تاجیکستان فعالیت دارد، ولسوالی شهر بزرگ بدخشان را تحت پوشش قرار داده، ضمن تطبیق پروژه‌های زیر بنایی، تولیدی و اقتصادی، مراکز فروش محصولات را نیز در آنجا ایجاد کرده است که حدود صد هزار تن به گونه‌ی مستقیم و غیرمستقیم از آن‌ها مستفید می‌شوند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۰:۳۹
Background image

تکمیل کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی سولری به ارزش ۱۷ میلیون افغانی در پکتیا

کار ساخت یک شبکه‌ی آبرسانی سولری به ارزش ۱۷ میلیون افغانی از سوی برنامه آبرسانی و حفظ الصحه روستایی، وزارت احیا و انکشاف و به کمک مالی یونیسف در روستای اندوام ولسوالی میرزکه‌ی ولایت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۰:۳۱
Background image

یونیسف در سال ۱۳۹۹ خورشیدی حدود ۱۰ میلیون دالر را برای تهیه‌ی آب آشامیدنی در روستاهای افغانستان کمک می‌کند

پوهندی مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات قبل از ظهر روز سه شنبه (۱ دلو) در دفتر کارش با داکتر ابوبکر کامپو، رییس جدید اداره جهانی یونیسف برای افغانستان دیدار کرد. در آغاز. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۱
Background image

تکميل کار ساخت يک شبکه آبرساني سولري به ارزش ۴.۹ ميليون افغاني در کنر

کار ساخت يک شبکه‌ي آبرساني سولري به ارزش ۴.۹ ميليون افغاني از سوي برنامه‌ي ملي آبرساني وزارت احيا و انکشاف دهات به کمک مالي اداره جهاني يونيسف در روستاي سويرداک ولسوالي اسمار ولايت کنر. . .

BACK TO NEWS