به بهره برداری سپرده شدن ۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش نزدیک به ۸۱۴ میلیون افغانی از سوی وزیر احیا و انکشاف دهات در بدخشان

Ehsan_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۱۰:۲۵
بدخشان

پوهندوی مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات در سفری به ولایت بدخشان ۹ پروژه‌ی ترانسپورتی به ارزش نزدیک به ۸۱۴ میلیون افغانی را به بهره برداری سپرد.
جناب کریمی در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود گفت: «از ۹ پروژه‌ی ترانسپورتی‌ای که امروز به بهره برداری سپرده می‌شود، ۴۵ هزار تن مستفید شده و مشکلات ترانسپورتی شش هزار خانواده نیز با اعمار سرک پامیر کوچک حل می‌شود. در جریان کار این پروژه‌ها ۴۰ هزار روز کاری ایجاد شده است
وزیر احیا و انکشاف دهات افزود که این پروژه‌ها شامل ساخت ۲۱ کیلومتر سرک و ده متر پل در روستای منجی و ۱۴ کیلومتر سرک دیگر در روستای آب بالای ولسوالی درایم، اعمار ۱۵ کیلومتر سرک در روستای دره نویچی و ۱۴۰ متر پل آهن کانکریتی در روستای نایب‌های ولسوالی کشم، آسفالت ۶ کیلومتر سرک و ۲۱ متر پل گادری در فیض آباد، ساخت ۴۴ متر پل آهن کانکریتی و ۰.۲۵۰ کیلومتر سرک اتصالی در ولسوالی تشکان و اعمار ۲۰ کیلومتر سرک سرحد بروغیل الی پامیر خرد و ۳۹.۵ کیلومتر سرک دیگر در واخان، می‌شود.
به گفته‌ی جناب کریمی، این وزارت توانسته است در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۲۵ پروژه در بخش‌های تهیه‌ی آب آشامیدنی، ترانسپورت، آبیاری و لیتاکا به ارزش ۶۴۰ میلیون افغانی را تطبیق کند. در جریان کار این پروژه‌ها ۱۲۶ هزار روز کاری ایجاد شده و ۱۵۱ هزار تن از آن‌ها مستفید می‌شوند.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان گفت که کار ۱۵۷ پروژه‌ی دیگر به ارزش ۹۸۳ میلیون افغانی در بخش‌های آبرسانی، آبیاری، اقتصاد، ترانسپورت و انرژی در بدخشان جریان داشته و ۱۴۲ پروژه‌ی جدید به ارزش ۸۰۰ میلیون افغانی پلان شده است که حدود ۲۰۰ هزار تن از آن‌ها مستفید خواهند شد.
گفتنی است که برنامه‌ی لیتاکای وزارت احیا و انکشاف دهات که در مناطق مرزی افغانستان و تاجیکستان فعالیت دارد، ولسوالی شهر بزرگ بدخشان را تحت پوشش قرار داده، ضمن تطبیق پروژه‌های زیر بنایی، تولیدی و اقتصادی، مراکز فروش محصولات را نیز در آنجا ایجاد کرده است که حدود صد هزار تن به گونه‌ی مستقیم و غیرمستقیم از آن‌ها مستفید می‌شوند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۲۸
Background image

بزرگداشت از روز ملی بیرق در وزارت احیا و انکشاف دهات

از هفتم اسد، روز ملی بیرق در وزارت احیا و انکشاف دهات طی مراسمی با حضور شهزار زدران معین برنامه‌ها، معراج الدین شمس معین مالی و اداری و دیگر اعضای رهبری و کارمندان وزارت احیا و انکشاف. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۲۵
Background image

آغاز کار ساخت ۲.۳۷ کیلومتر سرک به ارزش ۱۱۵ میلیون افغانی در کابل

کار ساخت ۲.۳۷ کیلومتر سرک آسفالت به ارزش ۱۱۵ میلیون افغانی در شهرک صلح ناحيه هفدهم شهر كابل، طی مراسمی با حضور معراج الدين شمس، معين مالی و اداری وزارت احيا و انكشاف دهات، آغاز شد.

جنا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۲۳
Background image

تکمیل کار ساخت ۱.۰۳۴ کیلومتر کانال آبیاری به ارزش ۸.۴ میلیون افغانی در کابل

کار ساخت ۱.۰۳۴ کیلومتر کانال آبیاری به ارزش ۸.۴ میلیون افغانی از سوی دفتر انسجام برنامه‌های ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات در روستای آروند خروتی ولسوالی میربچه کوت ولایت کابل تکمیل شد.

. . .

BACK TO NEWS