وزارت احیا و انکشاف دهات قرارداد 55 پروژه انکشافی عام المنفعه را با شورا های انکشافی محلی به امضا رساند

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۱
MRRD

این پروژه های انکشافی در 14 ولایت بادغیس، بغلان، غور، کابل، کندهار، خوست، لوگر، نورستان، پکتیا، پکتیکا، پنجشیر،  سمنگان، تخار و زابل تطبیق خواهد شد.

پوهنمل مجیب الرحمن کریمی وزیر احیا و انکشاف دهات در نشست خبری‌ای که پیرامون امضای این قرار دادها برگزار شده بود گفت: "هزینه مجموعی این قرار داد ها نزدیک به 522 میلیون افغانی میشود که توسط برنامه ملی انسجام برنامه های ساحوی آماده شده است." وزیر احیا و  انکشاف دهات همچنان گفت: "10 فیصد از هزینه این پروژه ها که نزدیک به 38 میلیون افغانی میشود توسط شورا های انکشافی پرداخته شده و متباقی از بودجه دولت تمویل میشود." به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات از جمله 55 پروژه فوق، 16 پروژه آن مربوط به اعمار کاریز ها است که نقش اساسی در دسترسی به آب آشامیدنی و زراعتی دارد، با تطبیق این پروژه ها بیش از 144 هزار روز کاری برای مردم منطقه ایجاد شده و نزدیک به 157 هزار نفر نیز از این پروژه ها مستفید میشوند .

در چهارچوب این پروژه ها اعمار کاریز ، شبکه های آبرسانی، کانال های آبیاری، سربند ها، ساختمان مکاتب، مسجد، دیوار های استنادی و محافظوی، سرک ها و پل ها قرار دارد .

قابل یادآوری است که برنامه ملی انسجام برنامه های ساحوی تا حال توانسته در چهار چوب تطبیق 1213 پروژه انکشافی و مصرف بیش از 6 میلیارد افغانی ، نزدیک به دو و نیم میلیون روز کاری ایجاد کند که نزدیک به 6 میلیون نفر از این پروژه مستفید شده اند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۲:۵
Background image

تکمیل کار دو پروژه‌ی آبرسانی به ارزش ۱.۷ میلیون افغانی در غور

کار تطبیق دو پروژه‌ی آبرسانی به ارزش ۱.۷ میلیون افغانی از سوی برنامه ملی آبرسانی وزارت احیا و انکشاف دهات در ولسوالی‌های دولتیار و لعل و سرجنگل ولایت غور تکمیل و به بهره برداری سپرده شد. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۱:۳۵
Background image

دیدار مشاور منطقوی دفتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل از شرکای کلیدی سکتور آب وحفظ الصحه

​​​​​​​خانم تیرس دولی (Therese Dooley)، مشاور بخش آب، حفظ الصحه و تعلیمات نظافت (WASH) کشورهای جنوب آسیای دفتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (UNICEF) با شرکای کلیدی سکتور WASH در. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۱:۲۶
Background image

وزیر احیا و انکشاف دهات به مشکلات اعضای شورای ولایتی میدان وردگ و بزرگان قومی ولسوالی بهسود گوش داد

​​​​​​​پوهنمل مجیب الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات روز سه شنبه، (۳۱ ثور) با اعضای شورای ولایتی میدان وردگ و بزرگان قومی و جوانان ولسوالی بهسود به منظور شنیدن خواست‌ها و مشکلات شان. . .

BACK TO NEWS