وزارت احیا و انکشاف دهات قرارداد 55 پروژه انکشافی عام المنفعه را با شورا های انکشافی محلی به امضا رساند

content_manager
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۱
MRRD

این پروژه های انکشافی در 14 ولایت بادغیس، بغلان، غور، کابل، کندهار، خوست، لوگر، نورستان، پکتیا، پکتیکا، پنجشیر،  سمنگان، تخار و زابل تطبیق خواهد شد.

پوهنمل مجیب الرحمن کریمی وزیر احیا و انکشاف دهات در نشست خبری‌ای که پیرامون امضای این قرار دادها برگزار شده بود گفت: "هزینه مجموعی این قرار داد ها نزدیک به 522 میلیون افغانی میشود که توسط برنامه ملی انسجام برنامه های ساحوی آماده شده است." وزیر احیا و  انکشاف دهات همچنان گفت: "10 فیصد از هزینه این پروژه ها که نزدیک به 38 میلیون افغانی میشود توسط شورا های انکشافی پرداخته شده و متباقی از بودجه دولت تمویل میشود." به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات از جمله 55 پروژه فوق، 16 پروژه آن مربوط به اعمار کاریز ها است که نقش اساسی در دسترسی به آب آشامیدنی و زراعتی دارد، با تطبیق این پروژه ها بیش از 144 هزار روز کاری برای مردم منطقه ایجاد شده و نزدیک به 157 هزار نفر نیز از این پروژه ها مستفید میشوند .

در چهارچوب این پروژه ها اعمار کاریز ، شبکه های آبرسانی، کانال های آبیاری، سربند ها، ساختمان مکاتب، مسجد، دیوار های استنادی و محافظوی، سرک ها و پل ها قرار دارد .

قابل یادآوری است که برنامه ملی انسجام برنامه های ساحوی تا حال توانسته در چهار چوب تطبیق 1213 پروژه انکشافی و مصرف بیش از 6 میلیارد افغانی ، نزدیک به دو و نیم میلیون روز کاری ایجاد کند که نزدیک به 6 میلیون نفر از این پروژه مستفید شده اند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۴
Background image

تکمیل کار دو شبکه‌ی آبرسانی به ارزش ۵.۳ میلیون افغانی در بلخ

دو شبکه‌ی آبرسانی به ارزش بیش از ۵.۳ میلیون افغانی در روستا‌های پای مشهد و یخدان ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ از سوی برنامه ملی آبرسانی وزارت احیا و انکشاف دهات ساخته و به بهره برداری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۳
Background image

جریان احیای یک سربند آبیاری به ارزش ۲۰ میلیون افغانی در خوست

​​​​​​​کار احیای یک سربند آبیاری به ارزش نزدیک به ۲۰ میلیون افغانی در روستای مانی ولسوالی تنی ولایت خوست مطابق جدول زمانی از قبل تعیین شده جریان دارد که به زودی به بهره برداری سپرده. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۶
Background image

تکمیل کار ساخت یک پل ۱۴۰ متری با هزینه‌ی ۴۵ میلیون افغانی در بدخشان

کار ساخت پلی به طول ۱۴۰ متر در روستای سرای‌های ولسوالی کشم ولایت بدخشان از سوی برنامه راه سازی وزارت احیا و انکشاف دهات تکمیل شد. این پل حدود ۴۵ میلیون افغانی هزینه برداشته است که با. . .

BACK TO NEWS